poniedziałek, 28 grudnia 2015

Lubię poniedziałki (71): Jak zmobilizować się do pracy po świątecznej przerwie     Chyba każdego z nas świąteczna przerwa może rozleniwić. Nie ważne, czy pracujecie w domu, czy na etacie. Świąteczne spotkania, późniejsze wstawanie, dni spędzone przy książce lub telewizorze… Wszystko to może sprawić, że trudniej będzie nam się zmobilizować do pracy. Mam kilka sposobów na to, jak po świąteczne przerwie z chęcią wrócić do pracy i efektywnie wykorzystać ten czas:

Organizacja dnia: Myślę, że jest ona podstawą, jeśli chodzi o efektywnie wykorzystany czas przeznaczony na pracę. Możemy zorganizować sobie dzień zadaniowo lub godzinowo. Ważne jest to, by odpowiednio rozłożyć sobie czas na pracę i przerwę (np. godzina pracy i 5 min przerwy). Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujemy przy komputerze.

Porządek w miejscu pracy: Warunki, w jakich pracujemy są bardzo ważne. Najlepiej dbać o porządek w miejscu pracy na bieżąco. Kończąc pracę warto pamiętać o tym, by sprzątnąć zbędne rzeczy. Wielu z nas sprząta przed rozpoczęciem pracy. Jednak dla niektórych to wymówka, by zacząć pracować trochę później. Dlatego według mnie po ukończonej pracy warto uprzątnąć biurko i przygotować je na następny dzień. 

Osobiste dodatki: Ramka ze zdjęciem, ulubiony kubek, organizer na długopisy w soczystym kolorze… W miejscu pracy wystarczy jeden taki osobisty gadżet, by pracowało się lepiej.

Coś, co umila dzień: Niektórzy lubią pracować przy muzyce lub w kompletnej ciszy, dla innych ważne jest otoczenie, przekąski, dobra kawa lub herbata. W moim przypadku nic nie poprawia humoru jak pyszne kakao lub pozytywna tapeta na pulpicie komputera. Sposobów na umilenie sobie pracy jest wiele. Kilka z nich zaproponowała niedawno moja siostrzenica. Możecie przeczytać o nich na jej blogu.

Jakie są Wasze sposoby na to, by po świątecznej przerwie z ochotą wrócić do pracy?

To już ostatni post z serii Lubię poniedziałki w tym roku. Co myślicie o tym cyklu?

4 komentarze:

 1. bardzo lubiłam ten cykl. i nazwa zawsze tak pozytywnie nastrajała na początek tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Pytam, ponieważ zastanawiam się nad zmianą na jakiś inny cykl.

   Usuń
 2. Jak dla mnie również bardzo ciekawy cykl.Motywował do działania zaraz na początku tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Cieszą takie komentarze.

   Usuń