poniedziałek, 29 czerwca 2015

Lubię poniedziałki (51): Wytrwałość


     Wytrwałość pozwala nam dążyć do celu mimo przeciwności losu i porażek, jakie nas spotykają. Warto pielęgnować ją w sobie. Można zacząć od prostych rzeczy jak codzienne drobne czynności powtarzane regularnie, np. codzienna dawka ruchu, jedzenie owoców i warzyw, nauka języków obcych. Tak wypracowana wytrwałość może przenosić się na inne, większe cele, jakie sobie założymy.

Vincit qui patitur - zwycięża ten, kto wytrwa.
Nieznany

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.
Maria Skłodowska-Curie

Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Theodor Fontane

Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.
Calvin Coolidge

Wytrwałością osiągniesz powodzenie, nawet gdybyś miał długo czekać.
Ali Ibn Abi Talib

Udanego dnia!


2 komentarze:

 1. Wytrwałość, to coś co w dzisiejszych czasach zniknęło ze słowników wielu ludzi. Na szczęście, są różne słowniki i dzięki tym wytrwałym możemy poczuć, że "dzieje się!:) " i dostać często wielką dawkę energii.

  Pozdrawiam mega pozytywnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Dziękuję za ten komentarz :) Pozdrawiam również.

   Usuń