poniedziałek, 25 maja 2015

Lubię poniedziałki (46): Znajdź czas na drogę do sukcesu     Każdy z nas ma jakieś plany i cele w życiu. Często określamy je sobie na początku roku kalendarzowego pełni motywacji i chęci do zmian. Wśród naszych celów są te łatwiejsze i te wymagające większego zaangażowania, długofalowe i cele, których osiągnięcie może nam zająć kilka tygodni. Wszystkie plany, jakie przed sobą stawiamy różnią się od siebie jednak mają ze sobą kilka wspólnych czynników takich jak czas, praca, porażka oraz umiejętność radości ze swojego sukcesu. Każdy cel wymaga od nas czasu, jaki musimy przeznaczyć na jego zaplanowanie oraz realizację. Koniecznym jest również włożenie w jego osiągnięcie pracy i wysiłku gdyż nic samo się nie zrealizuje. Porażka jest nieodłącznym elementem drogi do sukcesu. To od nas zależy, czy wyciągniemy z niej naukę i wytrwamy w naszych postanowieniach, czy zrezygnujemy z dalszej pracy. W momencie osiągnięcia sukcesu często umniejszamy swoje zasługi. Ktoś nam gratuluje, ktoś nas podziwia, a my odpowiadamy „że jakoś tak wyszło”, „udało się”… Sama droga do sukcesu i wysiłek w nią włożony są ważne. Istotne jest również to by umieć cieszyć się z osiągniętych celów i doceniać swoją pracę.

Dziś mam dla Was kilka grafik dotyczących czasu i tego jak jest on ważny w drodze do sukcesu. Tylko od nas zależy, czy dobrze wykorzystamy czas jaki mamy na realizację naszego celu.

źródło

źródło

źródło

źródło

2 komentarze:

 1. Pierwszy cytat zdecydowanie najlepszy :)
  Poco narzekać, marudzić i mieć pretensje do całego świata, skoro można działać i robić wszystko co związane jest z naszym celem?
  Pozdrawiam pozytywnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Wiele osób nadal przejmuje się tym co powiedzą inni zamiast spełniać swoje marzenia.

   Usuń