poniedziałek, 30 marca 2015

Lubię poniedziałki (38): Ach to narzekanie!     Znów poniedziałek. Za oknem pada deszcz i jest ponuro, a miała być wiosna. Boli mnie głowa i w ogóle nie chce mi się wychodzić z łóżka… Znacie to? Myślę, że wielu z nas narzeka na najróżniejsze sprawy. Każdy może mieć gorszy dzień, jednak, zanim zaczniemy narzekać warto uświadomić sobie, że takie nastawienie w cale nie pomoże, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej pogorszy nam nastrój. Dlatego zamiast narzekać zrób coś dla siebie. Posłuchaj ulubionej muzyki, napij się pysznej kawy i uśmiechnij się. Narzekając nic nie zmienisz, za to pozytywnym nastawieniem możesz odczarować nawet zły dzień. 


Przestań narzekać, na co nie masz rady,
Lecz szukaj rady w tym, na co narzekasz.

William Shakespeare 


Narzekanie tylko nadaje rozpędu nieszczęściu. Jeśli jesteś nieszczęśliwa w domu i w pracy na to narzekasz, to i w pracy będziesz nieszczęśliwa.

Kate Kerrigan


(…) narzekanie jest czymś złym, nie tylko wobec innych, ale także kiedy narzekamy na samych siebie, kiedy wszystko wydaje nam się gorzkie. Są złe – bo odbierają nam nadzieję. Nie podejmujmy tej gry, by żyć narzekaniem!

Franciszek (papież)


(...) grzechem jest narzekanie na swój tylko trochę niedoskonały los w obliczu prawdziwych tragedii.

Magdalena Giedrojć


Nie narzekaj, że masz pod górę, gdy zmierzasz na szczyt.
 
Autor nieznanyChcesz wiedzieć jak poradzić sobie z narzekaniem? Przeczytaj jeden z moich wpisów.4 komentarze:

 1. staram się za bardzo nie narzekać, bo tylko się nakręcam. chociaż czasami dobrze jest wyrzucić z siebie, że pogoda fatalna, godzinę wcześniej trzeba było wstać a w piekarni zabrakło drożdżówek z jabłkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Pozytywne nastawienie przede wszystkim :)

   Usuń
 2. Ten ostatni cytat kiedyś dał mi sporo do myślenia :) był jeszcze taki, że na najwyższe szczyty nie ma windy...czy jakoś tak :)

  OdpowiedzUsuń