poniedziałek, 16 marca 2015

Lubię poniedziałki (36): 5 sposobów na udany tydzień     Nie każdy lubi poniedziałki. Ta niechęć może się przełożyć na cały tydzień, dlatego warto potraktować poniedziałki bardziej przyjaźnie, a zbliżający się tydzień na pewno będzie bardziej optymistyczny. Mam kilka prostych sposobów na to, by kolejny tydzień pracy, nauki, obowiązków domowych był bardziej udany:

1. Opracuj plan: możesz to zrobić już w niedzielę wieczorem i zaplanować zadania na zbliżający się tydzień. Pamiętaj o tym, by w kalendarzu, czy notesie przeznaczyć czas zarówno na pracę, jak i na relaks.

2. Zmień coś w codziennej rutynie: Zazwyczaj wracasz do pracy samochodem lub tą samą drogą? Spróbuj to zmienić. Możesz przesiąść się na rower, skorzystać z komunikacji miejskiej lub zmienić trasę powrotu. Pracujesz w domu? Może warto zmienić otoczenie i spróbować popracować w bibliotece lub kawiarni?

3. Wyjdź ze strefy komfortu: Spróbuj przełamać własne lęki, niepewność i wstyd. Pomyśl o czym od dawna marzysz i postaraj się to zrealizować. Nie muszą to być jakieś wielkie rzeczy. Samotne wyjście do kina, czy restauracji, założenie sukienki, która od lat wisi w szafie i czeka na „specjalną okazję” lub przygotowanie CV i wysłanie do kilku firm.

4. Spróbuj czegoś nowego: Możesz przygotować wspólnie z partnerem nową potrawę z kuchni, którą lubicie, wyjść do nowej restauracji w mieście lub zapisać się na zajęcia zumby jeśli jeszcze tego nie próbowałeś. Kto wie, może któraś z tych propozycji stanie się częścią codzienności? 

5. Uśmiechaj się częściej: Nie zakładaj już w poniedziałek, że czeka Cię ciężki tydzień. Podejdź do tego z innej strony. To od Ciebie i Twojego nastawienia zależy jak ten tydzień będzie wyglądać.

Jakie są Wasze sposoby na to, by zbliżający się tydzień był pozytywny?

2 komentarze:

  1. Dla mnie Twój numer 2 i 3 to numer 1 na liście sposobów na udany dzień :) Dlaczego zawsze musi być tak samo? Warto zrobić to jakoś inaczej, warto poprowadzić ten dzień niestandardowo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, nawet dni wypełnione podobnymi zajęciami mogą być inne.

      Usuń