poniedziałek, 9 lutego 2015

Lubię poniedziałki (31): Na wszystko miej czas     Miej czas na pogawędkę ze starą sąsiadką, na lekturę książki, na to, by pójść pieszo do pracy w pogodne dni zamiast jechać metrem, na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi.

Na to, by lepiej się poznać, by się w siebie wsłuchać, by coś zmienić, by wypocząć, by powiedzieć „tak”, by powiedzieć „nie”, by pomilczeć, by zająć się swoim ciałem, by dobrze zjeść, by zastanowić się nad tym, kim jesteś i czego chcesz.

Na to, by zadzwonić do babci w dniu jej urodzin i spłukać sobie włosy zimną wodą, tak jak cię uczyła, by wysłuchać dzieci, głęboko pooddychać, wycisnąć pomarańczę do śniadania, pójść do muzeum, pospacerować latem po lesie i posłuchać odgłosów buszujących w trawie małych stworzonek, zrobić z dzieckiem zielnik, coś mu poczytać.

Miej czas, by znaleźć czas dla siebie, bo nikt ci go nie da.

I oddaj się  w wannie marzeniom, jak wtedy kiedy byłaś dzieckiem. (fragment książki „Bądź paryżanką gdziekolwiek jesteś” )

Warto znaleźć czas na rzeczy ważne i ważniejsze, drobne czynności sprawiające radość i spore wyzwania.


4 komentarze:

 1. By mieć czas warto wiedzieć co jest naszym priorytetem, ale również nie tworzyć sztucznego pośpiechu, który w dzisiejszych czasach jest wręcz "modny" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Ważne jest również to by nauczyć się odpoczywać oraz niekiedy przeznaczać czas na "nicnierobienie" :)

   Usuń
 2. Dokładnie trzeba celebrować każdą chwilę, mieć czas dla siebie i na marzenia. Czas tak szybko ucieka, A niestety marnujemy go często na głupoty typu fb, internet itp. Ja daje sobie ostatnio 1 godzine dziennie na internet :) I chce ograniczać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ehh u mnie też internet pochłania masę czasu. Staram się z niego mądrze korzystać a nie bezmyślnie przeglądać strony.

   Usuń