poniedziałek, 15 grudnia 2014

Lubię poniedziałki (23): Codzienna chwila relaksu     Każdego dnia pełnimy wiele ról. Jesteśmy rodzicami, pracownikami, studentami, uczniami. Wiąże się to również z wykonywaniem wielu obowiązków i zadań. Często sami sobie określamy cele do wykonania i codziennie pracujemy nad ich realizacją. Jednak należy również pamiętać o tym, by zachować równowagę między pracą, obowiązkami, a relaksem.

Lubię celebrować chwile, podczas których staram się zrelaksować i odpocząć. Doceniam wartość, jaka tkwi w małych przyjemnościach. Myślę, że warto w ciągu każdego dnia wyznaczyć sobie czas na krótki odpoczynek, czas tylko dla siebie. Może to być pół godziny lub więcej. Możemy w tym czasie leżeć na kanapie, malować paznokcie, czytać książkę, słuchać muzyki lub zadbać o urodę. To jak wykorzystamy ten czas zależy od nas. 

Praca i dążenie do realizacji celów są ważne, jednak bez odpoczynku i chwili dla siebie możemy szybko popaść w zmęczenie i frustrację. Każdy z nas potrzebuje w życiu rozwoju, ale również równowagi.

Jakie są Wasze sposoby na krótki relaks w ciągu dnia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz