poniedziałek, 27 października 2014

Lubię poniedziałki (16): Nie odkładaj na bok marzeń     Rozejrzyjcie się dookoła. Wszystko co znajduje się w naszym otoczeniu zostało wymyślone i stworzone przez człowieka. Komputer, telefon, biurko, zeszyt i wiele, wiele innych rzeczy. Ktoś pewnego dnia wpadł na pomysł stworzenia jakiejś rzeczy i nie ustawał w wysiłkach, by osiągnąć swój cel. Wierzył w siebie, swoje umiejętności, możliwości i dzięki pracy oraz uporowi zrealizował swoje zamierzenia. Pewnie nie raz miał chwile zwątpienia i niepewności, ale potrafił je pokonać. Często mówimy sobie „Chciałabym mieć…”, Chciałbym zrobić…”, „Chciałabym pojechać do…”. No właśnie, to „chciałabym/chciałbym” nie zrealizuje za nas naszych celów. Jeśli sami nie zabierzemy się do pracy nasze marzenia nadal pozostaną w strefie „chciałabym/chciałbym”. Niekiedy już na początku drogi zaczynamy wątpić w swoje umiejętności. Umniejszamy swoje możliwości oraz zdolności tylko dlatego, że boimy się podjąć wyzwanie.


Dziś namawiam Was do tego, by zrobić sobie listę celów. Nie musi to być nic zobowiązującego i wielkiego. Kilka punktów, które chcieliście zawsze zrealizować, ale coś Was powstrzymywało. Strach, ocena innych, finanse, niewystarczające umiejętności itp. Obok wypiszcie możliwości ich realizacji. Może okazać się, że osiągnięcie jakiegoś zamierzenia w cale nie jest takie trudne, a wymówki tworzymy sami. Wybierzcie jeden cel i spróbujcie zrealizować go do końca roku. Może to być coś drobnego np. pójście do kina w pojedynkę, zapisanie się do stowarzyszenia studenckiego lub koła zainteresowań, spróbowanie swoich sił w nowym sporcie lub nagranie tutorialu i umieszczenie go w sieci. 


Nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Nawet, jeśli innym wydają się głupie, czy śmieszne. To w Was jest siła do tego, by je realizować. Wystarczy ją tylko obudzić. 

Poniżej zamieszczam filmik, który mam nadzieję, zainspiruje Was do tego, by realizować swoje cele.Powodzenia! 

1 komentarz:

  1. Już sam tytuł jest motywujący! :)
    Warto realizować marzenia i nie odkładać ich na później, jutro, za kilka lat itd.
    One są po to by zacząć je realizować już teraz! :)

    OdpowiedzUsuń