poniedziałek, 6 października 2014

Lubię poniedziałki (13): Smakuj chwile     Myślę, że każdy z nas posiada w ciągu dnia swoje ulubione czynności, bez których dzień nie mógłby się dobrze zacząć lub zakończyć. Może to być picie kawy o poranku, ćwiczenie jogi, bieganie, chwila z książką, popołudniowy spacer, czy wieczorne słuchanie muzyki. W ferworze dnia i wielu czynności jakie wykonujemy niekiedy zapominamy o naszych rytuałach lub spełniamy je pospiesznie. Może zdarzyć się tak, że nasze myśli odpływają gdzieś w kierunku innych spraw, a my nie skupiamy się na tym, co aktualnie wykonujemy. Wtedy ta kawa o poranku, czy popołudniowy spacer może przestać nas dobrze nastrajać lub relaksować. A może z powodu pośpiechu, czy wielu obowiązków całkiem odłożyliśmy na bok takie drobne czynności, które poprawiają nam nastrój i relaksują? Spróbujmy powrócić do nich i znów cieszyć się tylko chwilą dla siebie. Jeśli jest to picie kawy, to przygotujmy ją i cieszmy się smakiem oraz aromatem, ale bez pośpiechu, czy myślenia o tysiącu spraw, które dziś na nas czekają. Zadbajmy o nasze otoczenie tak, by nas nie rozpraszało. Ja lubię zacząć dzień od zielonej herbaty. Przygotowuję sobie duży kubek i delektuję się smakiem oraz ciszą, jaka panuje w domu, bo wszyscy jeszcze śpią. Lubię ogrzewać dłonie o ciepły kubek. Wieczorami staram się chociaż pół godziny spędzić czytając książkę. Przykrywam się kocem, zapalam zapachową świeczkę, a obok kładę np. kilka kostek czekolady. To taka chwila tylko dla mnie.


Dni płyną co raz szybciej, mamy wiele obowiązków, a czasu nigdy tyle, ile byśmy akurat potrzebowali. Warto mieć w ciągu dnia takie swoje drobne rytuały, które nas relaksują oraz wprawiają w dobry nastrój. Z pozoru mogą to być drobnostki, ale, jeśli wywołują uśmiech na naszej twarzy i przynoszą spokój, które nam brakuję, warto je pielęgnować.


Macie takie swoje nawyki, bez których dzień byłby dniem straconym?

1 komentarz:

  1. Zgadzam się ;) każdy ma swoje rytuały i chwile, które sprawiają przyjemność. Dzięki takim momentom nawet najdłuższy i najgorszy dzień może być przyjemny.

    Pozdrawiam mega pozytywnie

    OdpowiedzUsuń