poniedziałek, 29 września 2014

Lubię poniedziałki (12) Coś motywującego     Nadeszła astronomiczna jesień. Pogoda co raz rzadziej będzie nas rozpieszczać. Mogą zdarzyć się dni, podczas których nie będziemy mieli ochoty do wyjścia na zewnątrz lub zrobienia czegokolwiek. Gdy wydawać nam się będzie, że jedynym sensownym rozwiązaniem na taki dzień lenia będzie zakopanie się pod kołdrą i przeleżenie całego dnia, mam nadzieję, że przydadzą się Wam poniższe cytaty i zmobilizują do podjęcia chociaż najmniejszej aktywności.

Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!
Mark Fisher

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.
Jan Paweł II

Czas jest cenny. Na co go poświęcasz? Czy robisz coś co sprawi, że będziesz miał więcej wolnego w przyszłości?
Kim Kiyosaki

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
Bruce Lee

Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć.
Bruce Lee

To od Ciebie zależy, czy pozbierasz się, wstaniesz i ruszysz dalej!
Nick Vujicic

Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.
Steve Jobs

Który z cytatów najbardziej do Was przemawia?

Życzę Wam udanego tygodnia!

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam ten cytat Jobs'a. Znam od dawna i to jeden z niewielu, który przez cały czas mnie motywuje do działania uderzając w samo sedno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, uświadamia nam, że życie mamy tylko jedno.

   Usuń
 2. Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
  Bruce Lee

  Ten cytat przemawia do mnie najbardziej. By coś się udało nie wystarczy tego chcieć. Trzeba podjąć jakąś decyzję i podążyć w danym kierunku :)

  Pozdrawiam mega pozytywnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatni. Mam go na ścianie w pokoju ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń