poniedziałek, 7 lipca 2014

Lubię poniedziałki (3): Mała zmiana     Witajcie! Dziś myślą przewodnią Lubię poniedziałki będzie wprowadzenie drobnej zmiany w codziennym planie dnia. Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale ja w niedzielny wieczór poświęcam chwilę na to by wypisać wszystkie sprawy, jakimi chcę się zająć w nadchodzącym tygodniu. Często jest tego sporo i w poniedziałki mam poczucie, że mam mnóstwo rzeczy do zrobienia w najbliższych dniach, a tak mało czasu. Niekiedy wywołuje to u mnie wrażenie, że nie zdążę ze wszystkim i zaczynam się stresować. W takim momencie lubię wprowadzić do każdego dnia jakąś drobną zmianę, by przełamać rutynę. Chodzi tu o drobne sprawy, które wniosą coś nowego lub sprawią, że się zrelaksujemy. 

Codziennie jeździsz do pracy samochodem lub komunikacją miejską? Może warto przesiąść się na rower lub wysiąść przystanek wcześniej i przejść się pieszo? A może spróbuj wrócić po pracy do domu na piechotę przez park?

Na drugie śniadanie robisz ciągle te same kanapki? Jest lato, mamy dostęp do smacznych i świeżych warzyw i owoców. Postaraj się przygotować wcześniej sałatkę, którą będziesz mógł zabrać do pracy.

Zazwyczaj codziennie po pracy zabierasz się za wykonanie domowych obowiązków? Może jednego dnia postaraj się wygospodarować 30 min tylko dla siebie? Może to być czas spędzony przy lekturze, kawie lub na balkonie. To pozwoli na chwilę relaksu i wyciszenie.

Jest wiele sposobów na to by wprowadzić drobne zmiany. Warto jest przełamać codzienną rutynę, by trochę odetchnąć i nabrać sił na kolejne dni. 

Jakie są Wasze sposoby na to by typowy dzień stał się trochę inny od poprzedniego?

źródło


2 komentarze:

  1. By dzień był inny od poprzedniego wystarczy zrobić coś spontanicznego. Nie planowałem wycieczki rowerowej? Jadę na nią.
    Nie miałem zamiaru jeść dzisiaj egzotycznego dania? W takim razie spróbuje je przyrządzić :)

    Pozdrawiam mega pozytywnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie. Plany i listy zadań są dobre ale spontaniczność i wychodzenie poza schemat codziennego dnia również. Pozdrawiam również! :)

    OdpowiedzUsuń