czwartek, 21 marca 2013

Podnieś jakość swojego życia w 5 minut!

     Mogło by się wydawać, że pięć minut to tak niewiele. Jednak spójrz na te kilka chwil
z innej strony. W jaki sposób możesz ulepszyć swoje życie w kilka minut? Co możesz zrobić by poprawić sobie i innym samopoczucie? Mam kilka pomysłów.

1. Uśmiechaj się i rozśmieszaj innych - śmiech to zdrowie, pomaga rozładować negatywne emocje, jest zaraźliwy więc śmiej się i uśmiechaj jak najwięcej.

2. Codziennie czytaj co najmniej jeden artykuł dotyczący branży w której pracujesz, studiujesz lub która Cię interesuje i wiążesz z nią przyszłość - poświęcasz na to kilka minut a dzięki temu zdobywasz wiedzę w ważnej dla ciebie dziedzinie.

3. Zrób drobny, bezinteresowny gest wobec osoby w swoim otoczeniu - w drodze do pracy kup słodki smakołyk i poczęstuj nim koleżankę zza biurka, powiedz komuś komplement, zapytaj o radę, pochwal. Zarówno Tobie jak i drugiej osobie zrobi się miło.

4. Doświadczaj czegoś nowego - posłuchaj muzyki, która do tej pory nie zwróciła Twojej uwagi lub była Ci nieznana, próbuj nowych potraw, poznawaj nowe słowa, bądź ciekawy świata. Dzięki temu poszerzysz horyzonty i będziesz bardziej otwarty na to co dzieje się wokół Ciebie.  

5. Inspiruj się - przy okazji przerwy w pracy możesz przeczytać krótką notkę biograficzną ciekawej osoby, motywujący wpis na blogu, ciekawostkę ze świata przyrody czy sztuki. To takie niewielkie dawki inspiracji i motywacji a w chwilach kiepskiego nastroju mogą się przydać.

6. Zmień pulpit w komputerze - mogą to być piękne krajobrazy, miejsca które chciałbyś zobaczyć, motywujące zwroty czy cytaty. Ważne by były pozytywne!

7. Czytaj książki - miej zawsze jakąś książkę przy sobie, czytaj w wolnej chwili, w drodze do pracy, w kolejce do lekarza. Czytanie pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uwrażliwia na piękno i rozwija nas emocjonalnie i intelektualnie. 

8. Zrealizuj zaległe zadania które nie dają Ci spokoju - zlew pełen naczyń, bałagan na biurku, niezapłacone rachunki...wszystko to zaśmieca Twoje otoczenie i Twój umysł. Zrealizuj drobne, zaległe sprawy, to tylko pięć minut a zobaczysz jak wiele potrafi zmienić.

9. Odśwież kontakty - poświęć  kilka minut na rozmowę z osobą, której dawno nie widziałeś. Przejrzyj listę kontaktów w telefonie, adresy mailowe i odezwij się. Kto wie, może taka krótka rozmowa zaowocuje spotkaniem?

10. Nie zapominaj o pupilu - masz psa lub kota? Spędź z nim trochę czasu. Pójdź na spacer, wyczesz sierść, podrap po brzuszku :) Przebywanie ze zwierzętami niesamowicie uspokaja i relaksuje. Jeśli nie masz własnego zwierzaka, możesz odwiedzić schronisko.

     Realizujesz drobne działania na które poświęcasz tylko kilka minut, jednak powtarzając je przez  dłuższy okres czasu uatrakcyjniasz i wzbogacasz swoje życie. Jestem ciekawa waszych pomysłów na ulepszenie swojego życia w pięć minut.

źródło
5 komentarzy:

 1. bardzo przydatne rady - z pewnością je wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście to taki przepis na idealny dzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę, świetny wpis! Muszę sobie wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. Nie praktykowałam tylko pkt. 6. Myślę i myślę, i dochodzę do wniosku, że chyba wypróbuję :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Cieszę się, że się podoba :)

   Usuń